Ruoka-apua talvilinnuille Prisma Mikkola la 28.1

Jaamme jo perinteeksi muodostuneen tavan mukaisesti kauraa ja auringonkukan siemeniä Porissa Mikkolan Prisman sisä-aulassa la 28.1 klo: 10.00 alkaen niin kauan kuin siemeniä riittää. Tämä on kädenojenus jo ruokinnan aloittaneille tai vasta aloittaville. Muistathan että kerran aloitettua ruokintaa ei saa lopettaa ennen kuin linnut löytävät keväällä luonnosta itse ruokansa!!

Samalla esittelemme yhdistyksen toimintaa ja voit tulla juttelemaan yhdistyksen hallituksen jäsenten ja aktiivijäsenten kanssa....

Otamme myös ruokalahjoituksia vastaan kotia etsiville ja muuten avun tarpeessa oleville eläimille.
Erityisesti tarvetta kissan ruualle ja hiekalle. Otamme vastaan myös tarvikkeita,matolääkeitä, sekä käytetyt pyyheliinat ja petivaatteet tervetulleita.